Gabinet Art & Psyche

Psychoterapia
A A A

Przestrzeń rozwoju

Przestrzeń Rozwoju to oferta dla osób zainteresowanych rozwojem, zarówno osobistym jak i zawodowym. Najbliższe wydarzenia i warsztaty:

 

Z okazji otwarcia nowej siedziby serdecznie zapraszamy na

Drzwi Otwarte w Gabinecie Art & Psyche

Marzec 2019

Jeśli myślisz o podjęciu terapii własnej lub szukasz wsparcia dla swojego dziecka, możesz skorzystać
z bezpłatnych konsultacji dotyczących psychoterapii, psychoterapii tańcem i ruchem, analizy, procesów wspierających indywidualny rozwój dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Konsultacji udzielają:
Marta Szczukiewicz - psychoterapia dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoanaliza jungowska,
termin konsultacji: 3 i 11 marca.

Agnieszka Lugierska - indywidualna psychoterapia tańcem i ruchem (DMP - Dance Movement Psychotherapy),
termin konsultacji: 4 marca.

O terapeutkach udzielających konsultacji:
Marta Szczukiewicz - pracuje w nurcie analitycznym z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Ukończyła dwustopniowe szkolenie w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej, oraz kursy i szkolenia
w zakresie psychoterapii i arteterapii w nurtach psychodynamicznym, systemowym, humanistycznym
i ericksonowskim. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, routerka Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej w Zurychu, należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
i Polskiego Towarzystwa Terapii przez Sztukę. Prowadzi indywidualną psychoterapię osób dorosłych, dzieci
i młodzieży, grupy terapeutyczne i warsztatowe.

Agnieszka Lugierska - psychoterapeutka tańcem i ruchem, ukończyła I edycję podyplomowego szkolenia
w Instytucie DMT. Pracuje z osobami doświadczającymi lęku, napięcia mięśniowego, stresu, uzależnionymi
i współuzależnionymi, z objawami depresji, z objawami nerwicy, wypalonymi zawodowo, z chorobą nowotworową, poszukującymi wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych (np. rozwód, strata bliskiej osoby, śmierć), które chcą wchodzić w kolejne obszary rozwoju osobistego poprzez ruch.

W marcu w Gabinecie odbędą się również warsztaty:

 • Moja opowieść - warsztat rozwoju osobistego, 11.03.19, godz.17.00

 • Listy snów - warsztat na temat pracy ze snami, 23.03.19, godz. 17.00

Pracujemy również nad programem nowego (!) warsztatu, który odbędzie się w ostatnią sobotę marca, już teraz serdecznie na niego zapraszamy! Więcej informacji o wydarzeniach na stronie www i FB.

Osoby zainteresowane konsultacjami,rozmową, warsztatami zapraszamy do wcześniejszych zapisów, możliwe są tylko zapisy mailowe, ilość miejsc na konsultacje jest ograniczona: artpsychegabinet@gmail.com

Gabinet Art & Psyche mieści się w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82 (Zamek Cesarski), III p., p. 329

www.artandpsyche.com.pl, mail: artpsychegabinet@gmail.com

https://www.facebook.com/GabinetArtPsyche

 

Moja Opowieść
Psychologiczny warsztat rozwoju osobistego

11.03.19 godz. 17.00 - 19.00

Zapraszam na warsztat oparty na procesie kreatywnym i narracji. Podróże w wyobraźni, we wspomnieniach i refleksjach pozwalają nam zbierać zagubione lub zupełnie jeszcze nieznane elementy naszego Ja. W psychologii analitycznej mówimy wówczas o elementach Jaźni.

Warsztat ma charakter integrujący i inspirujący, odbywa się w ramach Miesiąca Otwartego i przeznaczony jest dla osób dorosłych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych indywidualnym doświadczeniem, również tych, którzy będą zainteresowani regularną pracą grupową po wakacjach.
Warsztat organizowany jest w ramach Drzwi Otwartych.
Cena: 30 zł

Zgłoszenia, informacje: marta.e.szczukiewicz@gmail.com

 

LISTY SNÓW
warsztat pracy ze snami
23 marca 2019
Poznań

"Sny są niczym listy od Boga.
Może już czas, żebyś zaczął na nie odpowiadać?"
Marie-Louise von Franz

Zapraszam na warsztatowe spotkanie ze snami.

Poznamy analityczne techniki pracy ze snem takie jak: asocjacja, amplifikacja i analogia. Zaprosimy wyobraźnię, uczucia, skojarzenia i wspomnienia, po to, aby pomogły nam zrozumieć znaczenie i przesłanie naszych snów dla nas, dla naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Właśnie dlatego, że jak mawiał C. G. Jung: "Czas i przestrzeń w psychice nie istnieją".

Psychologia analityczna nazywa marzenia senne przejawami nieświadomości obiektywnej, ponieważ treść snów pozostaje poza naszą świadomą kontrolą ale nasze tzw. "Śniące ego" zapamiętuje ją obiektywnie.
W procesach analitycznych sny stają się często alegoryczną nicią Ariadny, która prowadzi i wyprowadza z labiryntu w którym stykają się wszystkie możliwe wątki ludzkiego losu, przeszłość indywidualna, przeszłość rodziny, kultury ze wszystkimi wymiarami teraźniejszości w których na pierwszym planie jest indywidualny proces dojrzewania osobowości oraz motywy dotyczące przyszłości, również w wymiarach personalnym i kolektywnym.

Wszystkie te wymiary mogą mieć dla nas znaczenie i mogą być pomocą w głębokim zrozumieniu kierunku życia: skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy i dokąd dążymy, jak również i może przede wszystkim, poprzez zatrzymanie w teraźniejszości pozwalają nam zbliżyć się do nas samych i rzeczywistości w której żyjemy.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych pracą ze snami we własnym procesie rozwojowym oraz do profesjonalistów zajmujących się rozwojem osobistym, psychoterapią i arteterapią. Każdy uczestnik będzie pracował z własnym snem. Ilość miejsc na warsztacie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Proszę o zgłoszenia mailowe na adres:
marta.e.szczukiewicz@gmail.com

Prowadzenie, zgłoszenia, informacje:
Marta Szczukiewicz
Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kandydatka IAAP - Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej w Zurychu.

Serdecznie zapraszam:
23 marca 2019, godz. 17.00 - 20.00
Cena warsztatu: 90 zł.

HERMES - 12 tygodniowy
Program Odnowy Kreatywności

Obecnie przyjmujemy zapisy na edycję jesienną 2019!

Poznań

Zapraszam do udziału w 12 tygodniowym programie odnowy kreatywności. Do uczestnictwa zapraszam wszystkich, którzy poszukują inspiracji i odnowy twórczego potencjału, w tym osoby zajmujące się sztuką. Zapraszam tych, którzy noszą się z twórczymi zamiarami ale mają trudność z wprowadzeniem ich w życie oraz tych, którzy czują, że dotknął ich twórczy impas.

Program oparty jest na bazie teoretycznej psychologii analitycznej dotyczącej procesów kreatywnych i procesu indywiduacji oraz dwóch transformujących ścieżkach zawartych w książkach „Droga artysty” Julii Cameron oraz „Antykariera” Ricka Jarowa.

Celem programu jest:
- zanurzenie w kreatywności, obudzenie inspiracji i gotowości do twórczego działania
- pobudzenie synchroniczności i zestrojenia z własnym potencjałem twórczym oraz z otaczającą rzeczywistością
- udzielenie wsparcia poprzez pracę indywidualną i grupową
- dostarczenie praktycznych narzędzi umożliwiających twórcze zakorzenienie się w rzeczywistości.

Program skierowany jest do osób dorosłych w każdym wieku.

Do programu zapraszam osoby gotowe poświęcić swój czas w ciągu tygodnia i uczestniczyć systematycznie w spotkaniach. Program obejmuje:
- dwie sesje indywidualne – na początku i w trakcie lub na końcu programu,
- dwanaście trzygodzinnych cotygodniowych spotkań w małej grupie warsztatowej,

- wsparcie grupy on-line.

Udział w programie zakłada zaangażowanie w codzienne i cotygodniowe ćwiczenia wykonywane samodzielnie w domu i poza nim. Program jest procesem, uczestnicy będą przechodzić go mniej lub bardziej zgodnie z zasadami procesu transformującego, którego etapem mogą być elementy zniechęcenia lub kryzysu, dlatego proszę o świadome i odpowiedzialne zgłoszenia.

Prowadzenie:

Marta Szczukiewicz: zajmuje się psychoterapią, terapią przez sztukę, prowadzeniem warsztatów i szkoleń, jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, routerką i kandydatką IAAP - Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej w Zurychu.

Miejsce spotkań: Poznań

Cena udziału w programie: 1500 zł., studenci (od 21 lat) 1300 zł, jest możliwość płatności w 3 ratach.

Więcej informacji, zgłoszenia;
Marta Szczukiewicz: marta.e.szczukiewicz@gmail.com
tel. 882 724 679

 

 

Opowieści końca roku - warsztat pracy z baśnią i opowieścią

9 grudnia 2018
w godz. 11.00 - 14.30
Poznań

Rok zbliża się do końca, nadchodzi czas zimy, czas podsumowań i planów. Na tym warsztacie chcemy skontaktować się z opowieściami, które będą mieć dla nas znaczenie. Zapraszajac twórczą wyobraźnię, artystyczne środki wyrazu, poszukamy obrazów, inspiracji i wskazówek na czas obecny i przyszły. Spróbujemy zatrzymać czas udając się w bezczasową przestrzeń baśni, mitów i opowieści, po to aby odkryć i poruszyć zasoby, które czekają na odkrycie, które są dla nas ważne.

Towarzyszyć nam będą koncepcje psychologii analitycznej Karla Gustawa Junga w klasycznym, archetypowym i rozwojowym ujeciu.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych indywidualnym doświadczeniem, specjalistów pracujących w relacjach terapeutycznych i relacjach wspierających rozwój osobisty.

Cena: 115 zł


LISTY SNÓW
warsztat pracy ze snami
17 listopada 2018

i kolejny termin: 12 stycznia 2019
Poznań

"Sny są niczym listy od Boga.
Może już czas, żebyś zaczął na nie odpowiadać?"
Marie-Louise von Franz

Sny są bardzo ważnymi opowieściami, wypełnionymi bogactwem znaczeń. Dlatego zapraszam Was na warsztatowe spotkanie do Poznania, na którym będziecie mogli spotkać się z Waszym snem.

Będziemy pracować w kreatywnej konwencji z użyciem figur, kart lub/ i własnoręcznie tworzonych obrazów. Poznamy analityczne techniki pracy ze snem takie jak: asocjacja, amplifikacja i analogia. Zaprosimy wyobraźnię, uczucia, skojarzenia i wspomnienia, po to, aby pomogły nam zrozumieć znaczenie i przesłanie naszych snów dla nas, dla naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Właśnie dlatego, że jak mawiał C. G. Jung: "Czas i przestrzeń w psychice nie istnieją".

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych pracą ze snami we własnym procesie rozwojowym oraz do profesjonalistów zajmujących się rozwojem osobistym, psychoterapią i arteterapią. Każdy uczestnik będzie pracował z własnym snem. Ilość miejsc na warsztacie jest ograniczona do sześciu osób.

Prowadzenie, zgłoszenia, informacje:
Marta Szczukiewicz
marta@artandpsyche.com.pl

Serdecznie zapraszam:
17 listopada 2018, 16.00 - 19.00

12 stycznia 2019, 16.00 - 19.00


Cena warsztatu: 90 zł.

------------------

20 maja 2017

godz. 10.30 - 13.30

 

 

Moja Opowieść

Warsztat

Warszawa

Zapraszam na warsztat oparty na procesie kreatywnym i narracji. Podróże w wyobraźni, we wspomnieniach i refleksjach pozwalają nam zbierać zagubione lub zupełnie jeszcze nieznane elementy naszego Ja. W psychologii analitycznej mówimy wówczas o elementach Jaźni.

Warsztat ma charakter integrujący i inspirujący, odbywa się w ramach Miesiąca Otwartego i przeznaczony jest dla osób dorosłych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych indywidualnym doświadczeniem, również tych, którzy będą zainteresowani regularną pracą grupową po wakacjach.
Cena: 60 zł

zgłoszenia, informacje: marta@artandpyche.com.pl

tel. 882 724 679
 

Serdecznie zapraszam,

Marta Szczukiewicz

 

  "Nie tylko w snach bywa tak, że odnajdujemy siebie wciąż jeszcze stawiających czoła temu, co dawno zostało zapomniane i mówiących coś, co wydaje się nie mieć sensu tylko dlatego, że sami nie chcemy go dostrzec."
  Ursula K. Le Guin


  GRUPA DLA KOBIET

  Poznań: 28 marca 2017 – 20 czerwca 2017

Co uważam za ważne i prawdziwe dla mnie?

Jakie są i w jakim stanie są teraz moje wewnętrzne zasoby?

Czego chcę dla siebie i dla najbliższych mi osób?

Co mogę robić, aby żyć pełniej, bardziej twórczo, szczęśliwiej?

Co przyciąga teraz moją uwagę?

To tylko kilka z nieskończonej listy pytań, które możemy zadawać same sobie w różnych momentach życia, jednak nie zawsze mamy czas i przestrzeń na ich zadawanie.

Te spotkania grupowe będą właśnie takim czasem zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, przyglądania się swojemu życiu, jego dynamice, barwie i kształtom. Poprzez ekspresję werbalną i niewerbalną, obraz, słowo, baśń, dźwięk, wyobraźnię, sen - będziemy spotykać się z własnymi pytaniami, własną prawdą i własną opowieścią. Będzie to trzecia edycja tej typowo kobiecej grupy. Każda edycja toczy się według własnego, niepowtarzalnego procesu.

Warunki organizacyjne:   

Spotkania 1 raz w tygodniu we wtorek w godz 18.00 – 20.00

12 spotkań od 28 marca 2017.

Przyjęcie do grupy poprzedzone jest spotkaniem konsultacyjnym (ok. 40 minut)

Koszt spotkania konsultacyjnego i grupowego: 50 zł. Panie, które uczestniczyły w poprzednich cyklicznych procesach grupowych są zwolnione z opłaty za konsultację wstępną.

Rozpoczęcie uwarunkowane jest zebraniem się grupy uczestniczek, zgłoszenia do 20 marca.
 

GRUPA DLA KOBIET

Warszawa, Poznań – ze spotkaniami raz na dwa tygodnie lub co miesiąc (w zależności od ustaleń) o długości trwania minimum rok.  Zgłoszenia od 15 marca: marta@artandpsyche.com.pl Planowane rozpoczęcie: Poznań - kwiecień 2017. Warszawa – wrzesień. Cena spotkania 75 - 85 zł.

Warsztat wprowadzający w Warszawie – Maj 2017 – dokładny termin podany będzie wkrótce.

 

Warsztat z cyklu

Spotkanie / Spotkania
 

Muzyka Obraz Ciało

 

Warsztat Doświadczania Siebie z terapią przez sztukę

sobota 1 kwietnia 2017

godz. 10.30 - 14.30

Poznań

Zapraszamy na warsztat skierowany do terapeutów, pedagogów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematem i formą pracy. Warsztat otwiera przestrzeń na refleksję, doświadczanie własnego potencjału, zasobów i wzmocnienie podmiotowości. Podczas warsztatu wykorzystywane będą techniki arte-terapeutyczne, które umożliwiają spotkanie z tym co świadome i nieświadome, twórcze doświadczanie i integrację tych doświadczeń.

Celem warsztatów jest m.in.:

 • spotkanie z własnymi zasobami i potencjałem

 • nabycie nowych doświadczeń i umiejętności w kontakcie ze sobą i innymi ludźmi,

 • doświadczanie i pobudzenie kreatywności,

 • praca w twórczym relaksie

 • praktyczne zapoznanie się z arte-terapeutycznymi technikami warsztatowymi.


Będziemy się poruszać w obszarach sztuk wizualnych (plastycznych), pracy z ciałem, ruchem i muzyką.

Prowadzące:

Marta Szczukiewicz – psychoterapeutka, zajmuje się praktyką psychoterapii i terapii przez sztukę w pracy indywidualnej i pracy z grupami, należy do Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Terapii przez Sztukę.

Luiza Szumiło – Walczak – mgr pedagogiki medialnej, muzyk-wokalistka, instruktorka eksperymentalnego teatru ruchu i głosu, instruktorka improwizacji ruchu i symboliki ciała. Na co dzień pracuje z osobami zdrowymi i osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, prowadzi zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, taniec intuicyjny, zajęcia teatralne i muzyczne.

Termin: 1.04.2017 (sobota), godz.: 10.30 – 14.30. Miejsce: Poznań. Cena – 120 zł, 100 zł dla uczestników poprzednich „Spotkań”. Zgłoszenia do 25.03.17 telefonicznie lub mailowo: Marta Szczukiewicz – 882 724 679 marta@artandpsyche.com.pl, Luiza Szumiło – 604 41 77 95; luiza.szumilo@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Indywiduacyjna Grupa Doświadczeniowa

listopad 2016 – luty 2017
Poznań

Udział w spotkaniach grupy będzie okazją do spotkania ze sobą i z innymi poprzez uczucia, obrazy, myśli, intuicje, fantazje i sny. Uczestnicy będą mogli doświadczać siebie w obrazach i w relacjach. Zapraszam do grupy osoby odczuwające potrzebę pogłębionego poznania własnej psychiki, aktualnego życiowego zadania, swojej drogi.

Spotkania będą inspirowane teorią i pracą C.G. Junga i pracą postjungistów. Będziemy przebywać w przestrzeni doświadczeniowej, którą opisał w swoich esejach Carl Rogers.

Spotkania będą miały charakter warsztatowy, odbywać się będą w grupie zamkniętej. Będziemy korzystać z technik pracy z procesem twórczym, arte-terapii, aktywnej wyobraźni, interpretacji snów i baśni.

Prowadząca:
Marta Szczukiewicz – pracuję z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą w Poznaniu i w Warszawie, prowadząc terapeutyczne i rozwojowe procesy indywidualne i grupowe, zajmuję się również terapią przez sztukę i procesami kreatywnymi.
Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, Polskiego Towarzystwa Terapii przez Sztukę, pracuję w nurcie jungowskim - jestem router IAAP - Międzynarodowego Instytutu Psychologii Analitycznej w Zurichu. Doceniam i stosuję integracyjne podejście w psychoterapii szczególnie inspiruje mnie praca Carla Rogersa.

Moje zainteresowania kliniczne dotyczą między innymi konsekwencji przeżytej traumy, natury procesów kreatywnych oraz kryzysów związanych z przekraczaniem progów rozwojowych: w dzieciństwie, między dzieciństwem a dorosłością i kryzysem połowy życia.
Więcej informacji na stronie: www.artandpsyche.com.pl

Sprawy organizacyjne:

Spotkania poprzedzone będą indywidualną konsultacją – osobistą lub telefoniczną / skypową.
Czas trwania grupy: 5 miesięcy - 9 spotkań co dwa tygodnie.
Spotkanie będzie trwać dwie godziny.
Poznań - środy 18.15 – 20.15

Ceny:
75 zł za spotkanie / studenci 65,
rozmowa wstępna (30 min) - 40 zł.

Grupa ma charakter zamknięty, o przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń, spotkania rozpoczną się po zebraniu grupy (min 6 osób).

Proszę o zgłoszenia mailowe lub telefoniczne:

Marta Szczukiewicz
marta@artandpsyche.com.pl
tel 882 724 679

Art - Tour III - VI 2016

to proces na który składają się cztery spotkania odbywające się raz w miesiącu w okresie marzec - czerwiec. Będzie to proces ukierunkowany na wsparcie indywiduacji, ugruntowanie kreatywności i pracę z wyobraźnią.

Spotkania będą oparte między innymi na:
- pracy z materiałem wniesionym z otaczającej nas rzeczywistości z włączeniem fantazji i snów oraz współczesnych i dawnych tekstów kulturowych takich jak mity, baśnie.
- pracy uwzględniającej działanie funkcji psychicznych: uczuć, myślenia, percepcji, intuicji.

Tytułowa sztuka będzie obecna podczas procesów kreatywnych, które będą stałym elementem spotkań a także jako metafora w dużej mierze alchemiczna - tworzenia swojej codzienności poprzez procesy, wybory, działania i decyzje.

Do udziału zapraszam osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia pracy ze sobą w postaci udziału w grupach, warsztatach, indywidualnej psychoterapii, coachingu czy innych formach rozwoju osobistego - w tym w różnych działaniach w Gabinecie Art&Psyche.

Zapraszam również osoby zainteresowane praktycznym zastosowaniem psychologii analitycznej we wspieraniu: rozwoju, świadomości siebie, świadomości otaczającego świata, budowania komunikacji z nieświadomością.

Szczegóły organizacyjne:

Miejsce: Poznań

4 spotkania w soboty: 12.03 - 2.04 - 14.05 - 11.06 (te daty mogą ulec niewielkim zmianom ustalonym w ramach grupy do możliwości uczestników) w godz. 10.30 - 15.30.

Cena: 125 zł/msc - udział w jednym spotkaniu, 500zł - całość.

Grupa rozpocznie pracę, gdy będzie liczyła minimum 6 osób i jest grupą zamkniętą.

Proszę o zgłoszenia do końca lutego, decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w cyklu będzie poprzedzony krótką indywidualną rozmową wstępną osobiście, przez skype lub telefon.

Kontakt:

tel. +48 882 724 679 
e- mail:
marta@artandpsyche.com.pl 

 

Archetypy w baśniach i w życiu

Zapraszam na cykl warsztatowych spotkań z baśniami. Spotkania te będą okazją do głębszego kontaktu ze światem archetypowym i szukania jego przejawów w naszym codziennym życiu i w jego kluczowych fazach.

Archetypy pomagają nam zrozumieć wzory według których może przebiegać ludzkie życie, zawierają zapis możliwości a także dylematów i wyzwań, które przed nami stają. Dostarczają wiedzy na temat dynamiki psychiki indywidualnej oraz zbiorowej.

Będziemy pracować z baśniami w oparciu o psychologię analityczną C. G. Junga i jego uczniów a przede wszystkim będziemy eksplorować własne doświadczenia i refleksje powstające w kontakcie z wybranymi baśniami. Podczas warsztatów będziemy pracować z testem oraz obrazem.

Cykl obejmuje 6 spotkań (6 baśni), spotkania odbędą się w styczniu i lutym, w soboty (z wyjątkiem 19 lutego – piątek 18.00 - 21.00) w godzinach 10.00-13.00. Obowiązują zapisy i rezerwacja miejsca: marta@artandpsyche.com.pl, tel. 882 724 679. Cena pojedynczego warsztatu: 60 zł, studenci – 50 zł. Cena cyklu 300/250zł. Terminy spotkań: 16.01, 23.01, 30.01, 6.02, 19.02 – piątek 18.00 -21.00, 27.02. Miejsce: Poznań .


Grupa Indywiduacyjna

Wrzesień 2015 - Czerwiec 2016

Poznań

Zapraszamy osoby odczuwające potrzebę poznania psychicznego świata – zrozumienia znaczenia własnych doświadczeń i przeżyć oraz pragnące rozwijać i integrować doświadczenia w indywidualny, twórczy sposób.

Spotkania będą okazją do uporządkowania własnego materiału psychicznego (uczucia, myśli, intuicje, obserwacje, odczucia, fantazje, sny), do integracji i poznania tego czego jeszcze o sobie, jak i otaczającym nas świecie nie wiemy, zakceptowaniem tajemnicy Psyche.

Spotkania będą miały charakter warsztatowy, podczas których poznacie Państwo techniki pracy z procesem twórczym, aktywną wyobraźnią oraz interpretację snów.

Struktura spotkań będzie obejmowala obszary tematyczne inspirowane teorią i praktyką psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga.

Więcej informacji - tutaj

 

obraz. Chritian Schloe

Living Body - Integracja

Wrzesień 2015

Poznań

Warsztaty pracy z ekspresją i świadomością ciała.

Spotkania z wykorzystaniem ruchu spontanicznego, elementów pochodzących z systemów gimnastyki różnych kultur, muzyki świata, technik relaksacyjnych i medytacyjnych oraz technik teatralnych. Na warsztatach będziemy łączyć doświadczanie z refleksją.

Warsztaty są dla wszystkich, którzy chcą nawiązać bliższy kontakt ze swoim ciałem, popracować nad integracją i komunikacją w obszarze psyche – soma. Towarzyszyć nam będzie trochę teorii na temat współzależności, współpracy i jedności psycho-fizycznych wymiarów naszego istnienia. Będziemy również eksplorować symboliczne podejście do ciała.

Trwa nabór do grupy od września -  12 spotkań po 2 godziny.

więcej informacji -tutaj

 

Program Indywidualny:

 • Przeznaczony dla osób: poszukujących nowych możliwości i kierunków rozwoju, znajdujących się w sytuacji przejściowej, zagrożenia wypaleniem, poszukujących swojej indywidualnej ścieżki życiowej, wsparcia rozwoju: pasji, związków, zainteresowań, powołania.
   
 • Podczas pracy koncentrujemy się na najważniejszych obszarach życia i pracujemy w spektrum: uczucia, myślenie, intuicja, percepcja, świadome - nieświadome, wewnętrzne- zewnętrzne, przeszłość - teraźniejszość - przyszłość.

 • Program trwa 9 lub 12 miesięcy, w jego ramach odbywają się dwa spotkania w miesiącu (1 - 1,5 godz.), między spotkaniami klient wykonuje pracę indywidualną (dla osób spoza Poznania, możliwe jest odbywanie części spotkań przez skype).

 • Cena:  -  200 zł/ spotkanie.

Liczba osób w programie indywidualnym jest ograniczona, decyduje dostępność miejsc.

Osoby pracujące z ludźmi terapeuci, pracownicy NGO,  nauczyciele, mogą otrzymać 10% zniżki na udział w programie.

 

MYTHIC Project

 • Indywidualne spotkania podczas których wykorzystywana jest obecność opowieści, postaci i obrazów z mitów w indywidualnym odniesieniu.
 • Spotkanie trwa 1,5 - 2 godziny.
 • Cena - 200 zł.

 


 

 

 

 

 

 


zapisz się do newslettera